Szkolenia

Profesjonalne

Szkolenia i Warsztaty

 

Usługa warsztatowo-szkoleniowa może zostać przygotowana zarówno w kontekście czystej formy, zabawy jak i ukierunkowania na naukę i wiedzę praktyczną dla profesjonalistów oraz przedstawicieli handlowych branży FMCG.

Prowadzone przeze mnie szkolenia składają się z trzech części:

  • części merytorycznej, podczas której przedstawiam historię czekolady oraz związane z nią ciekawostki
  • pokazy praktycznej sztuki cukierniczej z zakresu umiejętności
  • warsztaty oraz zabawę, gdzie każdy z uczestników, na przygotowanym stanowisku może spróbować własnych sił w produkcji wyrobów cukierniczych czy zabawy z czekoladą

Najczęściej zamawiany zakres szkoleń, to pełne szkolenie zawierające część merytoryczną, pokaz oraz warsztaty i zabawy, a wśród nich:

  • kompleksowe szkolenie obejmujące zabawę z płynną czekoladą
  • wykonanie pralinek z nadzieniem
  • wykonanie deserów
  • wykonanie konkretnego produktu cukierniczego
  • przeszkolenie w zakresie konkretnego asortymentu znajdującego się w mojej ofercie

biznesmen

Tematy szkoleń:

head2

TORTY I DEKORACJE
O tym, jak przygotować receptury na torty z wykorzystaniem różnorodnych technik tworzenia musów na bazie różnych czekolad, owoców i przypraw. Również o tym, jakich innowacyjnych technik dekoracji użyć, aby uzyskać niezwykły efekt końcowy.

 

PRALINY FORMOWANE
O tym, jak się tworzy wyśmienite praliny z ciekawymi nutkami smakowymi. Głównie o tym, jak zaspokoić potrzeby największych smakoszy dzięki zastosowaniu oryginalnych receptur.

 

PRALINY KROJONE
O sztuce tworzenia doskonałych czekoladek o niepowtarzalnym smaku i aromacie. O tym jak skomponować szlachetne nadzienia do pralin krojonych i jak je na koniec przyozdobić niezwykłą dekoracją.

 

TRUFLE CZEKOLADOWE
O niełatwej sztuce komponowania zarówno smaku, jak i zapachu, bowiem trufle czekoladowe to wyjątkowa propozycja dla koneserów szlachetnej, deserowej czekolady „Origine”, przełamanej aromatycznym przyprawami, z nutą alkoholową. Jak sprawić, żeby każdy kęs czekoladki delikatnie rozpływał się w ustach?

 

HORECA – DESERY NA TALERZU
O tym, jak wyczarować delikatną słodycz deseru. O rożnych formach podawania oraz tworzenia innowacyjnych dekoracji czekoladowych połączonych owocami i sosami. Cudowne receptury na każdą okazję.

 

CZEKOLADA – TABLICZKI, BATONY, LIZAKI CZEKOLADOWE
O tym, jak temperować i barwić czekolady oraz jak wylewać figurki czekoladowe, a także jak  osiągnąć sztukę tworzenia tabliczek dla łakomczuchów używając form z polikarbonatu.

 

KOKTAJLE CZEKOLADOWE
O tym, jak przygotowywać znakomite musy na bazie kremu angielskiego i owoców oraz o tym, jak z kruszonego lodu, czekolad, jogurtów i owoców można skomponować pyszne koktajle.

 

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI ZAWODU
Część teoretyczna:
– o produkcji, rodzajach, przechowywaniu czekolad
– o temperowaniu czekolady, czyli jak uniknąć powstawania wykwitu tłuszczowego czy cukrowego
– o podróży do wnętrza pralin, o tym jak stworzyć idealne nadzienie zwane „ganasz”
– o aktywności wody w nadzieniach
Część praktyczna:
– temperowanie czekolady (metody) – pokaz cukierniczy
– pralina formowana, pralina krojona, trufle – pokaz cukierniczy
– ocena czekolad – degustacja

 

WYROBY CIASTKARSKIE RÓŻNE – PROGRAM DO USTALENIA
O nowatorskich poszukiwaniach w oparciu o tradycyjne receptury ciast, biszkoptów, kremów.Najnowsze trendy cukiernictwa czyli jak wyglądają i smakują serniki, ciastka makowe, ciastka bezowe i inne w XXI wieku.

 

KOMPOZYCJE CZEKOLADOWE
O artystycznych poszukiwaniach podczas wylewania różnych form z czekolady, które to w połączeniu w całość stworzą ciekawy efekt wizualny.

 

RZEŹBA W CZEKOLADZIE – PROGRAM DO UZGODNIENIA
O tworzeniu „dzieł sztuki”, czyli jak czekoladzie uplastycznionej w urządzeniu Robot-Cupe nadać artystyczny kształt przy pomocy dłutek i pędzla. I jak pogodzić się z tym, że dzieło nie będzie wieczne.

 

EVENTY CZEKOLADOWE – PROGRAM DO UZGODNIENIA
Nie mniej jednak, zawsze trochę o tym, jak osiągnąć delikatną słodycz, aksamitną gęstość oraz jednolitą i jedwabistą strukturę czekolady. Zawsze z możliwością skosztowania wyczarowanych smakołyków.