Event Akademia Czekolady – Hotel Anders Stare Jabłonki


Event Akademia Czekolady – Hotel Anders Stare Jabłonki

Zawody Pucharu Świata w siatkówce plażowej – jak co roku odbyły się w Starych Jabłonkach – malowniczej mazurskiej osadzie. Sportowym emocjom towarzyszyły tańce, konkursy oraz inne atrakcje, którymi organizatorzy codziennie zaskakiwali gości.

Nie mogło oczywiście zabraknąć kuchni na najwyższym poziomie. Podczas zawodów goście licznie odwiedzali namiot, w którym mieściła się Restauracja Mistrzów. Jej oferta, wiążąca się z tym miejscem, na dobre wpisała się w kalendarz najciekawszych imprez kulinarnych. W tegorocznej odsłonie można było smakować dania przygotowane przez zespół najpopularniejszych polskich szefów kuchni i cukierników, w których gronie znalazłem się i ja. Każdego dnia jeden z nich proponował menu, a pozostali realizowali jego pomysły.

Wydarzenie w Starych Jabłonkach ma charakter wyjątkowy, bowiem nie często zdarza się, że mistrzowie kuchni gotują dla mistrzów sportowych. Takie – można by rzec – podwójne mistrzostwo. Oczywiście, przy tej okazji, znakomitych potraw mogą spróbować wszyscy miłośnicy dobrej polskiej kuchni.